O mnie

Cześć, nazywam się Mikołaj, a to jest mój blog.

Dawno temu zacząłem pisać z potrzeby uzewnętrznienia pewnych emocji, które przez dłuższy czas siedziały w mojej małej główce. Dziś robię to, bo lubię. Miło jest podzielić się swoją opinią na różne tematy z konkretnym gronem odbiorców, a także poznać opinie różnych ludzi, często tak sprzecznych z moimi.

Przede wszystkim, mogę opisać siebie jako człowieka, któremu wiecznie coś nie wychodzi. I jest to prawda tak szczera, że chyba lepiej się tego faktu ująć nie dało. Mimo, że nierzadko zdarza mi się nie wyciągnąć jakiejkolwiek nauki z moich błędów, to jednak zawsze pojawiają się pewne przemyślenia.

Uwielbiam obserwować. Patrzeć na ludzi i odgadywać ich myśli. Nauka o życiu poprzez obserwację otoczenia to coś, co bardzo często się bagatelizuje, pomija. Ja używam jej właśnie do wyciągania wniosków na tematy, które mnie interesują, ale także staram stać się lepszym człowiekiem.

Fascynują mnie nowoczesne technologie (daj mi kilka elektrozabawek, a uszczęśliwisz mnie na długie godziny), muzyka alternatywna, gry komputerowe i przede wszystkim ludzkie emocje. To nimi kieruję się pisząc swoje teksty i na nich opieram własne argumenty.

Dlaczego „trudny blog”? Po części dlatego, że sam jestem trochę trudny i wiele mi w życiu nie wychodzi, a po części – bo lubię pisać o rzeczach trudnych, o których myśli każdy, ale nie ma odwagi podzielić się nimi z innymi ludźmi.